Základní informace pro všechny, na základě Koránu a Sunny cast 1, v případě zájmu o část 2 přejděte na islam.nolimit.cz. Stránky prezentují učeni Islámu vychazejici z Koránu a Sunny ne názory nebo doměnky lidí nebo určitých skupin. Obsah stránek je chráněn autorskými právy - bez souhlasu neni možno veřejně šířit, dělat prednášky, použít ke kompilování knih, nahrávani, přenosu médií bez dovoleni majitelů autorských práv. Copyright © 2017, gafignonislamicknowledge

 

ISLAM

Autorem obsahu članků a jejich editorem je první český šejch, Bc.Milan Vahala. Přehled jeho vzdělaní je na islam.nolimit.cz nebo v zápatí téhle stránky. Obsah članků týkajících se menstruace a obecně žen, napsal ve spolupráci s jeho manželkou - Bc.Silvie Vahalová. 

Pozn. Naše stránky mají výlučně informativně - vzdělávací charakter. Vysvětlují podstatu učení Islámu. Smyslem těchto stránek není rozebírání politické situace ve světě, hodnocení stavu islámského světa současnosti, polemika o nedostatcích současných Muslimů ani posuzování akcí různých skupin apod.  Děkujeme za pochopení.Vítejte!
 

Zveme všechny zájemce o znalosti, na lekce arabštiny, výkladu Koránu a akídy které se uskuteční: 
​    

1. Výklad Koránu - kapitola Kráva, verš 37-48 - úterý 21.11. v 18.15h​                         


2. Základy víry, akída - středa 22.11. v 15.30h

3. Kurz arabštiny pro pokročilé  - pátek 24.11. v 16h

 

 - na adrese Radlická 2000/3, Smíchov, Praha inšaALLAH. Vše ZDARMA.

Termíny přednášek:


Který medzheb(znalostní směr) je v Islámu ten správný?   
  v sobotu 25.11. v 16h- přednášející šejch M.Váhala 

3 zákl. principy, bez kterých nelze Islám pochopit správně   
  v sobotu 2.12. v 16h- přednášející šejch M.Váhala
 

 
Jak to bylo se smrtí vnuka Proroka Muhammeda(mír s ním) Husseina(kéž je Alláh s ním spokojen)    
  v sobotu 9.12. v 16h- přednášející šejch M.Váhala 


Popis Šía     
  v sobotu 16.12. v 16h- přednášející šejch M.Váhala 
 
Vše v českém jazyce, vše zdarma
   

 

Odsouzeni násilí
Vraždění nevinných, terorismus, útoky, únosy a zastrašování pomoci síly, ohrožování a šíření strachu v Islámu nemají místo. A JSOU V PŘÍMEM ROZPORU S UČENÍM ISLÁMU.A zasluhují si odsouzení. Každý, kdo tyto věci dělá a prohlašuje se za muslima poškozuje jméno Islámu, konánií takového člověka je v rozporu s Koránem a učením Proroka Muhammeda(mír s ním), je to hříšník a zločinec, a vrhá špatné světlo na Islám a muslimy. A tyto činy diskreditují Islam v očích veřejnosti více než samotní odpůrci Islámu a navíc mohou strhávat neznalé a nové muslimy k podobným akcím, aniž by věděli, ze toto Islam není.

Odsouzení rasizmu, nacionalismu a xenofobie
Islam ve sve věrouce zakazuje rasizmus, nacionalismus, xenofobii a povysovani jedny nad druhe. Protoze ALLAH se nediva na nase tvare a na to jak jsme stvoreni, ale hodnoti nasi viru v srdcich a nase skutky.
Xenofobie, rasizmus, nacionalismus nema v Islamu misto, protoze jsme vsichni byli stvoreni ze spolecneho praotce a pramatky - Adama a Evy, tudiz jsme si vsichni bratry a sestrami v lidstvi. ALLAH stvoril Adama s velmi bohatym genetickym materialem, zahrnujici vsechny druhy a rasy lidi, a stvoril z Adama Evu se stejnymi dispozicemi a proto jejich potomstvo bylo geneticky velmi rozmanite a z nich vznikly veskere narody.
Ve jmenu ALLAHA, Milostivého, Slitovneho.

Prorok Muhammed(mir s nim) pred 1400lety jasne a durazne varoval ve sbirkach hadisu - Sahih Muslim a Sunen Ennesei - pred temito skupinami pouzivaci nasili a teror, hlasici se k islamu. A nabadal muslimy, jak se v pripade takoveho zla maji chovat. Prorok Muhammed(mir s nim) varoval, ze po jeho smrti prijde zlo, zkousky, a take to zlo popsal a dal navod jak se maji muslimove v teto situaci chovat.


Ve sbirce vyroku tzv.hadisu Proroka Muhammeda(mir s nim), je uvedeno ze budou skupiny lidi(muslimove) bojovat se zbrani a nevyhnou se ani muslimovi(ten ktery s nimi nebude souhlasit) a zabijí ho, a nebudou dodrzovat prava subjektu zijicich s muslimy(tj. jini lide nez muslimove), ale zabiji je a budou vyzyvat k fanatismu. Muslimove jsou ve vyrocich nabadani, aby se k temto skupinam nepridavali. A mezi vyroky je i veta o muslimech, kteri nezijí v islamských zemich a nemaji žádného islamského panovnika. To se týka evropanu apod., pronez plati, ze by se meli separovat od vsech skupin a zustat na svem miste a setrvat v tomto stavu az do konce sveho zivota. Tj. nepridavat se k zadne z nich. Zustat ve svych  zemich at je to Nemecko, Francie, Anglie, Belgie atd. a dodrzovat sve nabozenske povinnosti a take dodrzovat zakony te ci one zeme, ve ktere ziji. A nemají právo zavádět jine zákony a pravo(šaria), které jsou v rozporu se stanovenými zákony země, ve které žijí.

 

Fotografie z islámského světa

Ve jmenu ALLAHA, Milostiveho, Slitovneho

 

Správná islámská praxe je daná Koránem a Sunnou. Zatímco v Koránu jsou obecná pravidla, tzv. hrubý zákon, Sunna (praxe Proroka Mohammeda Mír s ním) jsou "prováděcí předpisy" vysvětlující, doplnujici, ujasnujici a upřesňující, jak má být zákon naplňován. Jak nam rika ALLAH Koranu v kapitole(sure) Vcely,c.16, vers 44: *((A take jsme seslali tobe(O Muhammede-mir s nim), Dzikr(Koran), aby jsi objasnil lidem, to co jim bylo seslano, snad budou premyslet))* Sunna Proroka Muhammeda(mir s nim) objasnuje, vyjasnuje, vysvetluje Koran.

 Je povinností každého Muslima a Muslimky řídit se Koránem a zároveň Sunnou. Nelze oddělovat jedno od druhého, něco ubírat, či přidávat nebo si vybírat. Stejně tak je povinností každého Muslima a Muslimky se neustále vzdělávat a snažit se být lepšími.

 

Islámské vědy jsou natolik obsáhlé, že pokud byste chtěli dopodrobna znát vše a perfektně chápat veškteré logické souvislosti, bylo by třeba studovat některou z islámských univerzit, ukončit tam doktorát a ještě stále byste se měli co učit. K islámským otázkám se proto mohou kompetentně vyjadřovat pouze vědci v Islámu univerzitně vzdělaní. Neboť v Islámu na každou otázku existuje logická odpověď, neodporující přirozenosti ani rozumu člověka.  

Přehled vzděláni 1.českého šejcha:

2003 - 2005 - Jazykova skola arabstiny Al Fajr, Kahira, Egypt
2005 - 2006 - Al Azhar Univerzita + jaz.skola Al Fajr, Kahira, Egypt
2006 - 2008 - Institut islamskych ved a arabskeho jazyka,Al Medina, Saudska Arabie
2008 - 2013 - Islamska univerzita v Al Medine, Saudska Arabie
2013            -  Ukonceni studia - Bakalar islamskych ved a vzdelavani, Islamska univerzita v Al Medine Al Munawwara

2013 - 2014  -  Postgrad. studium Fiqh,  Al Medina Al Munawwara
                         odbornym poradcem je Mufti Prorokovy mesity v Al Medine sejch Dr. Abdu AlKarim

2014 - 2015   -  Postgrad. studium Fiqh, Tauhid, Věda Koranu- odbor.poradce Prof.Dr. Hikemet Besheer , Al Medina Al Munawwara
       

 
Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one