Základní informace pro všechny, na základě Koránu a Sunny cast 1, v případě zájmu o část 2 přejděte na islam.nolimit.cz. Stránky prezentují učeni Islámu vychazejici z Koránu a Sunny ne názory nebo doměnky lidí nebo určitých skupin. Obsah stránek je chráněn autorskými právy - bez souhlasu neni možno veřejně šířit, dělat prednášky, použít ke kompilování knih, nahrávani, přenosu médií bez dovoleni majitelů autorských práv. Copyright © 2018, gafignonislamicknowledge

 

Islám a ateismus

Tento svět, naše těla, hydrosystém a všechny ekosystémy, stejně jako vesmír, nebo složení hmoty, jsou v tak neskutečně přesném uspořádání, že je naprosto vyloučeno, že tento svět a vesmír vznikl jen tak, náhodou.
Švýcarský matematik Charles Eugene Jai se zabýval výpočtem pravděpodobnosti vzniku jediné molekuly bílkoviny. Ze předpokladu, že máme k dispozici všechny potřebné prvky.

Vypočítal, že se vylučuje vznik molekuly bílkoviny na základě náhody. Vylučují to dvě podmínky:

1) nedostatečné množství hmoty ve vesmíru - nedostatek materiálu v celém vesmíru, aby došlo k reakci, která umožnuje vznik molekuly bílkoviny

2) čas potřebný, aby k tomu došlo

A hodnota pravděpodobnosti náhodného vzniku 1 molekuly bílkoviny byla spočítána na 0,5 x 10 na 321

Už i dvouleté dítě ví, že když vysype kostky na zem, domeček z toho nezvnikne.
Už i to dítě chápe, že musí kostky uspořádat, použít svoji inteligenci, um a zkušenosti, aby postavilo domeček.

Věřili byste někomu, kdo by vám říkal, že existuje dobře fungující obchod, který nemá žádného vedoucího, majitele ani prodavače? Nebo, kdyby vám tvrdili, že židle, na které právě sedíte se zformovala úplně sama od sebe?
Pokud vás tedy nelze přesvědčit, že by normální kamenný obchod fungoval bez personálu, nebo že by židle mohla vzniknout, aniž by ji vyrobil nějaký truhlář, jak můžete přijmout tvrzení, ze vesmír a země nemá žádného Stvořitele?
Tak úžasný systém, jakým je vesmír se sluncem, měsícem, hvězdami a planetami a země s mnoha živými bytostmi funguje s dokonalou přesností.

Jak by tedy mohl jakýkoliv rozumný člověk věřit, že tak nesmírně rozsáhlá a celistvá soustava vznikla a funguje bez tvůrce a vyšší moci?
Různé druhy ovoce vyrůstají ze stejné vody a hlíny a přesto mají neskutečně rozmanitou chuť, vůni, barvu, velikost a zastoupení živin.

Z oceánů stoupá pára a mění se v mraky, které vítr žene na vzdálená místa na pevnině, kde pára skondenzuje zpět ve vodu a padá jako déšť, který oživuje zem a může růst obilí, plodiny a různé druhy stromů, keřů a barevných květin.

Kdo naučil včely žít ve společenství a uspořádal jejich těla a instinkty tak, že jsou schopny podle slunce nalézt cestu zpět k úlu, nebo jak vyrábět med, propolis, vosk a složitou strukturu plástů?

Kdo radí zvířatům, kde mají najít potravu, jak se bránit, kde najít útočiště a jak se starat o potomstvo? Kdo je to naučil? Kdo vložil do každého zvířete instinkty a pud sebezáchovy?

Pokud někdo opáčí, že přirozený výběr, kdy silnější vyhrává a úprava genetického materiálu po staletí může ovlivnit vývoj, jak tedy vysvětlí, že v mraveništi jsou nejsilnější mravenci-ochránci, slabší mravenci-stavitelé a sháněči jídla, ještě slabší-mravenci pečovatelé o potomstvo. Pokud by fungovalo pravidlo: silnější vyhrává, brzy by mravenci vyhynuli, protože v mravenčím společenství je třeba všech profesí, ne jen těch nejsilnějších. Kdo je to naučil? Kdo je uspořádal do perfektně funkčního společenství? Bez převratů a revolucí přijímají svoje role a jen tak mohou přežít.
Když bez váhání označíme za blázna každého, kdo by tvrdil, že i něco tak malého a bezvýznamného jako je židle vzniklo samovolně, máme potom souhlasit s někým, kdo tvrdí, že se Země zformovala spontánně sama, zvířata vznikla sama od sebe a dokonce, že nejúžasnější a nejkomplikovanější živá bytost, člověk, se zrodil bez stvořitele?

Pokud si připadáte soběstační a máte pocit, že máte život ve svých rukou, zařiďte tedy, ať máte syna s blond vlásky, hnědýma očima, IQ 150 a s nadáním na počítače. Připusťte si, že nejste schopni ani ovlivnit termín početí !!! Natož tak pohlaví dítěte. Dokonce nevíte ani, jak bude vypadat a co bude umět. To vše je v rukou Stvořitele, který rozhoduje o životě a smrti a nespadne ani lístek ze stromu, aby o tom nevěděl.

Neznáme svoji budoucnost a dokonce ani termín své smrti. Nejsme soběstační a nejsme nezávislí. Jen Stvořitel rozhoduje, zda se narodíme jako dívka či chlapec, bílí, nebo černí, silní nebo slabí, bohatí nebo chudí...a jak zemřeme a kdy.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one