Základní informace pro všechny, na základě Koránu a Sunny cast 1, v případě zájmu o část 2 přejděte na islam.nolimit.cz. Stránky prezentují učeni Islámu vychazejici z Koránu a Sunny ne názory nebo doměnky lidí nebo určitých skupin. Obsah stránek je chráněn autorskými právy - bez souhlasu neni možno veřejně šířit, dělat prednášky, použít ke kompilování knih, nahrávani, přenosu médií bez dovoleni majitelů autorských práv. Copyright © 2018, gafignonislamicknowledge

 

Zahalování v Bibli

Je až neskutečné, jak někteří lidé, křesťany nevyjímaje, brojí proti zahalení muslimských žen jako proti symbolu útlaku, nemodernosti a rigidity. Ale pokud podrobně studujete Bibli, zjistíte snadno, že zahalování není jen povinností pro Muslimky, danou Koránem, ale je to sejně tak povinnost pro křesťanky, daná Biblí !

                           Zahalování je povinností i pro křesťanky !!!

Bible, 1. Korintským 11,2 až 11,10

2Chválím vás, že na mě stále pamatujete a držíte se učení, které jsem vám předal. 3Chtěl bych však, abyste si uvědomili, že hlavou každého muže je Kristus, hlavou ženy její muž a hlavou Krista Bůh.
4Každý muž, který se modlí nebo prorokuje s pokrytou hlavou, dělá ostudu Tomu, který je mu hlavou. 5Stejně tak každá žena, která se modlí nebo prorokuje s nezahalenou hlavou, dělá ostudu tomu, který je jí hlavou; je to úplně stejné, jako kdyby se oholila. 6Pokud se žena nechce zahalovat, pak ať se rovnou ostříhá. Pokud se ovšem stydí ostříhat nebo oholit, pak ať se tedy zahaluje. 7Muž si nemá zahalovat hlavu, neboť je obrazem a slávou Boží. Žena je ale slávou svého muže. 8Muž přece nebyl stvořen z ženy, ale žena z muže. 9Muž také nebyl stvořen kvůli ženě, ale žena kvůli muži. 10Proto ať si žena zahaluje hlavu na znamení autority kvůli andělům.

Ještě naše prababičky a babičky šátek neodkládaly na veřejnosti a přijít do kostela s nezakrytými vlasy, bylo nemyslitelné. A součástí většiny krojů žen byla pokrývka hlavy.
Bohužel, současné křesťanky už přehlíží tento neodiskutovatelný fakt. A víceméně jediné křesťanky, které zákon zahalování dodržují, jsou jeptišky.
Postupem doby, s nástupem zkracování sukní a oblékáním se do pánských kalhot, křesťanky začaly postupně odhazovat své šátky a nejen je. Dnes není nic podivného, když žena s výstřihem a uplými šortkami tvrdí, že je dobrá křesťanka.

Deuteronomium 22,5

5Žena se nesmí oblékat jako muž ani muž jako žena. Kdokoli to dělá, je Hospodinu, tvému Bohu, ohavný!

 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one