Základní informace pro všechny, na základě Koránu a Sunny cast 1, v případě zájmu o část 2 přejděte na islam.nolimit.cz. Stránky prezentují učeni Islámu vychazejici z Koránu a Sunny ne názory nebo doměnky lidí nebo určitých skupin. Obsah stránek je chráněn autorskými právy - bez souhlasu neni možno veřejně šířit, dělat prednášky, použít ke kompilování knih, nahrávani, přenosu médií bez dovoleni majitelů autorských práv. Copyright © 2018, gafignonislamicknowledge

 

Počet proroků a poslů

Ve jmenu Allaha, Milostiveho, Slitovneho


Allah nas ve Vznesem Koranu - v sure Vcely, vers 36 - informuje, ze ke kazdemu narodu vyslal posla. A jen Allah jediny vi kolik jich presne bylo, a ke ktere narodu byli poslani.
O jejich pribliznem poctu jsme byli informovani z hadisu(vyrok) Proroka Muhammeda(mir s nim) je to hadis ze sbirky Imam Ahmed, Musned, pod cisly - 21456, 21552, 22288.
Pritel ( Sahaba) Abu Dzerrin se zeptal: O , Posle Allah kolik bylo proroku? Prorok (mir s nim) odpovedel 124 000 ............, z toho hadisu vyplyva, ze mnozstvi proroku bylo velke, a kazdy narod dostaval sveho varovatele a konecnou peceti vsech poslu a proroku byl Prorok Muhammed (mir s nim).      
V Koranu samotnem je uvedeno 25 proroku a poslu a v Sunne jsou uvedeni 2 proroci a to Sis a Jusua bin Nun (mir s nema), cili celkem 27.
Prvnim Prorokem byl Adam (mir s nim), ktery priblizne zil 5900 az 4900 pr.n.l., po nem nasledoval jeho syn Sis( mir s nim) jak dokazuje hadis Abu Dzerrin - Sisovi bylo seslano 50 svitku, po urcite dobe nasledoval  Prorok Idris (mir s nim), priblizne 4500 pr.n.l, byl prvni kdo umel psat. Po nem nasledoval Noe (mir s nim) ktery zil priblizne mezi lety 4000 -3000 pr.n.l..
A nasledovali dalsi az po Proroka Muhammeda (mir s nim).      

 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one