Základní informace pro všechny, na základě Koránu a Sunny cast 1, v případě zájmu o část 2 přejděte na islam.nolimit.cz. Stránky prezentují učeni Islámu vychazejici z Koránu a Sunny ne názory nebo doměnky lidí nebo určitých skupin. Obsah stránek je chráněn autorskými právy - bez souhlasu neni možno veřejně šířit, dělat prednášky, použít ke kompilování knih, nahrávani, přenosu médií bez dovoleni majitelů autorských práv. Copyright © 2018, gafignonislamicknowledge

 

Prorok Muhammed

Muhammed = v českém překladu Požehnaný

Ranné dětství - první zázraky

Ve jmenu ALLAHA, Milostiveho, Slitovneho.

Prorok Mohammed (Mír s ním) se narodil v Mekce.  ženě jménem Ámina z rodu Kurajšovců. Pocházel z významného rodu, jehož kořeny sahaly až k Ismaelovi.

Otce Mohammed nikdy nepoznal, umřel ještě před jeho narozením. Dle tehdejších arabských zvyků chtěla matka poslat Mohammeda na venkov, kde by mohl běhat, být na čerstvém vzduchu, zesílil a naučil se, co každý správný Arab potřebuje.

Do Mekky přicházelo mnoho pouštních Arabů, aby si odnesli děti s sebou na nějaký čas. Mezi nimi byla i chudičká rodina. Byli tak chudí, že už ani jejich velbloudice nedávala mléko a sama kojná Halíma, neměla dost mléka pro své vlastní dítě. Když přisli do města už na ně zbyl jen Mohammed. Vzali si ho a Halíma brzy poznala, že je to opravdu požehnané dítě. Jakmile Mohammeda přiložila k prsu, začalo mléko prýštit proudem. A od té doby se jim začalo dařit velice dobře. Mohammed byl krásné, chytré a vnímavé dítě a každý, kdo se na něj jen podíval, měl pocit, že je mu důvěrně známý a blízký.

Když mu byly 3 roky, stal se další zázrak. Přiletěli k němu andělé, otevreli mu hruď a vyjmuli srdce. To pak umyli ve vodě z Rajského pramene a naplnili ho moudrosti a virou a vrátili srdce zpět. Jak dokazuje hadis(vyrok) zapsany v Sahih Al Buchari a Sahih Muslim, pod cisly 135 a 148.  Od té doby Mohammed nepocítil, co je to zášt, zloba, pomstychtivost a nic ze špatností. Byl hodný, milý, nikdy nelhal a jeho úmysly byly vždy čisté a upřimné.

Když nastal čas loučení s Halímou a její pouštní rodinou byli všichni smutní. Zamilovali si Mohammeda jako vlastního syna.

Dětství - další zázraky

Mohammed se vrátil k mamince Ámině a užíval si mateřské péče a lásky. V 6 letech se Ámina rozhodla, že navštíví svoji rodinu v Medíně. Malého Mohammeda vzala s sebou. Byla to však dlouhá cesta s velbloudí karavanou napříč pouští. V Medíně zůstali měsíc, Ámina onemocněla. Na zpáteční cestě do Mekky Ámina zemřela, a tak malý Mohammed přisel i o svoji milovanou maminku a zůstal syrotek.

O Mohammeda se postaral jeho dědeček Abdul Mutallib, který ho měl velmi rád. Netrvalo však dlouho a Mohammed přišel o dalšího milovaného člověka. Jeho dědeček zemřel, když bylo Mohammedovi asi 9let.

O Mohammeda se postaral syn dědečka Abu Tálib. Měl mnoho vlastnćh dětí, ale Mohammeda si brzy zamiloval pro jeho klidnou a moudrou povahu. V té době Kurajšovci vypravily karavanu do Sýrie a Mohammeda vzali s sebou. Byla to první jeho výprava na sever. Cestou procházeli koelm obydlí jednoho velmi moudrého a sečtělého mnicha. Jmenoval se Bahira. Pozoroval karavanu a zjistil, ye nad karavanou putuje mrak, jakoby někoho z karavany chránil. Věděl z knih, že po Ježíši má přijít ještě jeden Prorok a velmi si přál ho vidět dřív, než zemře.Když si uvědomil, že je svědkem zázraku, pozval cestující na oběd. Byli překvapení, jeli tudy už nekolikrát a mnich je nikdy nepozval. Mohammeda nechali hlídat velbloudy. Mnich však naléhal, ať chlapce přivedou. Když ho přivedli, bahira si ho dlouze prohlížel a nic neříkal. Všiml si mnoha detailů, o kterých se dočetl ve starých knihách. Vzal si Mohammeda stranou a položil mu několik otázek. Tak se dozvěděl, že Mohammed neuctívá modly umístěné v Kábě.  Mluvili spolu o BOHU a o životu Mohammeda a jeho rodině. To vše ho přesvědčilo, že je skutečným Prorokem a prosil Abu Táliba, aby se o něj dobře staral.

Dospělost, sňatek s Chadídžou

Tak plynul čas a Mohammed dospěl v muže. Byl uznávaný pro svoji čestnost, upřimnost a pravdomluvnost. V Mekce byl znám pod jménem " Důvěryhodný". Všichni si ho vážili, dokonce i vůdcové Mekky.

Když bylo Mohammedovi 25 let najala si ho jedna vážená a bohatá vdova z rodu Kurajšovců jménem Chadídža. A požádala ho, aby s jejím zbožím odjel obchodovat do Sýrie. S Mohammedem odjel i Chadídžin otrok, který strávil s Mohammedem mnoho hodin v hovorech a všiml si, jak se Mohammed od ostatních liší, jaké má zásady a začal ho velmi obdivovat. Po návratu referoval vše své paní a ta se rozhodla, že se za Mohammeda provdá. Mohammed souhlasil. Jejich manželství bylo štástné, přestože Mohammed byl o 15 let mladší. Narodilo se jim 6 dětí - 4dcery a 2synové, kteří však zemřeli v útlém věku.

Proroctví a jak byl islam siren na pocatku

Ve jmenu ALLAHA, Milostiveho, Slitovneho.

Pocatky DAWA - VYZYVANI K ISLAMU  - lze rozdelit na 4 zakladni etapy, ktere Prorok Muhammed(mir s nim) nasledoval podle prikazu ALLAH.


4 ETAPY V DAWA

1) Pocatek zjeveni - kdyz Prorok Muhammed(mir s nim) dosahl veku 40 let, sestoupil k nemu Andel Gabriel(mir s nim) v dobe, kdy byl sam v jeskyni Hirae - 2.Ramadanu, a rekl mu:"Cti(prednasej) ve jmenu sveho Pana, ktery stvoril !"..... Tohle Archandel Gabriel(mir s nim) opakoval trikrat.  Po tomto uvodnim(prvnim) zjeveni nastalo preruseni zjeveni asi na 40 dni, potom nasledovalo seslani kapitoly(sury)- Ty rouchem prikryty  

2) ETAPA DAWA
SKRYTE(TAJNE) - VYZYVANI K ISLAMU
Tahle etapa trvala 3 roky, a zacala po seslani kapitoly(sury) Ty rouchem prikryty,c.74, vers 1,2 - kdy ALLAH Nejvyssi rika: *(( O Ty(Muhammede-mir s nim) rouchem prikryty! Vstan a varuj! ))* Seslani teto sury bylo asi po 40 dnech po zacatku zjeveni.
Tato etapa se realizovala prostrednictvim a) osobnich kontaktu
                                                                              b) zalozenim "centra pro DAWA" v dome Erkama blizko Safa, kde schazeli prvni muslimove
Prvni, kteri prijali Islam byli: Chadidza, Abu Bakr, Ali bin Ebi Talib, Zejd bin Hariseh trochu pozdeji nasledovali:Sead bin Ebi ve Kas, Usmen bin Affen, Talhah bin Ubejd a dalsi ( at se vsemi ALLAH spokojen) 

3) 1.ETAPA VEREJNEHO DAWA - VYZYVANI K ISLAMU 
Tato 1.etapa verejneho Dawa zacala po seslani kapitoly(sury) Basnici, c.26, vers 214,
kde ALLAH Nejvyssi rika: *(( A varuj (O Muhammede-mir s nim) tvoje nejblizsi pribuzenstvo))*.
V teto etape se soustredilo Dawa- vyzyvani k Islamu na kmeny:
a) Beni Abdu Al-Muttalib a beni Abdu Menef 
b) a ostatni Kurajsovce  

4) 2.ETAPA VEREJNEHO DAWA - VYZYVANI K ISLAMU
Tato 2.etapa verejneho Dawa zacala po seslani kapitoly(sury) Al Hidzr, c.15, vers 94, kde ALLAH Nejvyssi rika:*((Tudiz otevrene vyhlas(Allahovo poselstvi - Islamsky monoteismus), to je to co ti bylo prikazano a odvrat se od Al Musriku(polyteistu, modlosluzebniku a nevericich))*.
V teto etape se Prorok Muhammed(mir s nim) soustredil v Dawa na jine kmeny nez Kurajsovce a jine mesta nez Mekka napr. Taif, Al Medina Al Munawwarah  V tom jak Prorok Muhammed(mir s nim) siril Islam, je pro nas velky priklad, jak bychom meli postupovat v Dawa. Tzn., ze o Islamu mame nejdrive informovat  svoji nejblizsi rodinu a potom vzdalenejsi az k lidem z naseho okoli se, kteryma se setkavame a potom vsechny ostatni.          


 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one