Základní informace pro všechny, na základě Koránu a Sunny cast 1, v případě zájmu o část 2 přejděte na islam.nolimit.cz. Stránky prezentují učeni Islámu vychazejici z Koránu a Sunny ne názory nebo doměnky lidí nebo určitých skupin. Obsah stránek je chráněn autorskými právy - bez souhlasu neni možno veřejně šířit, dělat prednášky, použít ke kompilování knih, nahrávani, přenosu médií bez dovoleni majitelů autorských práv. Copyright © 2018, gafignonislamicknowledge

 

Zahalování

Ačkoliv je zahalování velmi důležitou součástí Islámu a je to jeden z Koránských zákonů, zahalování NENÍ podstatou Islámu. To nejdůležitější je upřímná víra ve Stvořitele, neuctívat a neklanět se nikomu kromě Stvořitele a dodržovat 5 pilířů Islámu a 6 pilířů víry.
Toto je podstatou Islámu.

Muslimkou se nestává ta, která se zahalí, ale ta, jejíž srdce je naplněno upřimnou vírou v Jediného Stvořitele bez přidružování. Zahalení je důkazem zbožnosti, poslušnosti BOHU a respektování Božích zákonů.

Mnoho lidí si myslí, že zahalení muslimských žen je symbolem útlaku a ponižování.

ZAHALENÍ = HIJAB = HIDŽÁB

Zbožná Muslimka má své zahalení (HIDŽÁB) ráda a považuje ho za součást své identity. A obnažení by pro ni znamenalo potupu a zostuzení. Součástí víry je cudnost, skromnost a stud, se kterým se rodíme přirozeně, ale pod tlakem vulgárního okolí se tyto cnostné vlastnosti vytrácejí.

Na začátku století byla považována za dámu jen ta žena, která měla róbu až po zem, měla klobouk, rukavičky, kabelku a slunečník. Sukně si zkracovaly jen prostitutky.
V dnešní době má skutečná prostitutka problém, co si obléct na sebe, aby klient poznal, že právě ona nabízí tyto služby. Zaniká v davu polonahých žen...

Zbožná Muslimka ví, že zahalení je zákon v Koránu, což je Slovo BOŽÍ a pokud respektuje a miluje BOHA, poslouchá Jeho nařizení a činí ji to šťastnou. A odložení hijabu=hidžábu=zahalení se brání a sama si přeje být zahalená.
Muslimka netouží po tom, aby ji cizí muži okukovali a představovali si, jaké by to s ní asi bylo, což je přirozená tendence mužů.

Copak je projevem svobody a práv ženy ukazovat se jako "maso", být terčem vulgárních poznámek, sexuálního obtěžování v zaměstnání a znásilňování v parcích???

Zahalená žena může být krásná a elegantní bez vystavování nahoty.

MUSLIMKA versus JEPTIŠKA

Je s podivem, že u jeptišek se zahalení bere jako projev zbožnosti, ale u Muslimek jako projev útlaku.

Co žena dává najevo svým zahalením

1. Jsem zbožná Muslimka
2. Moje víra je pro mě důležitá
3. Vážím si sama sebe
4. Mám svoje zásady
5. Mám respekt
6. Muži, držte si odstup
7. Vnímejte, co říkám, ne jaké mám vnady
8. Nemám zájem o flirtování
9. Nesvádím cizí muže
10. Respektuji svého manžela a chci být nejkrásnější jen pro něj, ne pro cizí muže na ulici
11. Ostatní ženy na mě nemusí žárlit
12. Jsem seriózní
13. Jsem důvěryhodná
Zahalená žena je jako PERLA, pro kterou se lovec musí potopit do hlubin a mnohdy riskuje život. Je krásná, vzácná, drahocenná.

Co dává žena najevo svým NEzahalením?

Milé dámy nerozčilujte se, když:
a) kolega v práci nevnímá, vaše skvělé myšlenky a bloudí vám očima v hlubokém výstřihu, není to jeho vina, je to jen slabý muž:-)
b) nedivte se, že vás plácne přes zadek obtažený kratičkou minisukní
c) nedivte se, že váš drahoušek hledí na ulicích po jiných, když doma chodíte v natáčkách, s plátky okurků na obličeji a v teplákách s vytahanými koleny
d) nedivte se, že vás kolegyně nenávidí, zhubla jste právě 5kg a to jde hezky vidět
e) nedivte se kamarádce, že na vás žárlí, když její muž s vámi vtipkuje a usmívá se na vás
f) nedivte se, že vás osahává úchyl v tramvaji
....
nedivte se, je to o signálech, které vysíláte.
Odhalená žena je jako RŮŽE, každý k ní může přivonět, sáhnout si na ni, utrhnout, zahodit a utrhnout jinou, vždyť je jich koneckonců dost.

RŮZNÉ TYPY ZAHALENÍ

Zahalení má mnoho podob a liší se zvyklostmi té které země a taky módou ve tvarech, barvách a materiálech. Mělo by však splňovat tyto podmínky:
- volné šaty po kotníky
- neprůhledné šaty a šátek
- neelastické
- šátek zakrývá vlasy, uši, krk, šíji a hruď
- nejsou vidět nohy a prsty na nohou
- obecně zakrývat kŕivky těla
- zahalit celé poprsí volným splývavým závojem, nejlépe nařaseným
Některé ženy, preferují zahalení od hlavy až po paty, včetně zahalení tváře. Přičemž toto zahalení může mít různé střihy, barvy a styly řasení látek. Výběr je na nositelce. Zahalení tváře se říká niqáb. Jsou dva typy niqábu - u jednoho jsou vidět oči, které by neměly být nalíčené a nemělo by být vidět obočí a velká část nosu. Druhý typ, tzv. full niqáb zahaluje i oči jemnou průhlednou šifonovou látkou. Pro Muslimky v niqábu,které si chtějí zahalit i oči je však mnohem vhodnější, nasadit si do niqábu černé sluneční brýle, které jejich oči zahalí, nenamáhají však tolik zrak a nezhoršuje se kvalita vidění. V Pákistánu a Afghánistánu se používá tzv. burqa, velmi praktický, prostorný kus oděvu, zahalující celé tělo včetně tváře. Narozdíl od abáje, závojů a niqábu se obléká mnohem snadněji.

Jsou i Muslimky, které se z nějakého důvodu nechtějí zahalit.

Dost možná, že při procházení městem potkáváte ženy, které jsou Muslimky, ale protože nenosí šátek, tak to o nich ani nevíte. V Čechách je skutečně mnoho českých Muslimek, které šátek nenosí.

Buď jsou to nové Muslimky, nebo se bojí vypadat jinak, než většina české populace, nebo se bojí ztráty zaměstnání, nebo jen nemají sílu na takovou velkou životní změnu. Faktem je, že být Muslimkou v neislámské zemi je nesrovnatelné s tím, když žena žije v zemi islámské, kde je pro svoje zahalení respektována a nikdo se jí neposmívá.

To, že zahalené žena v neislámské zemi přitahuje pozornost na ulici je zcela nesporný fakt. Pozornost však přitahuje JEJÍ ODĚV, nikoliv její obnažená aura, její postava, či její krása. Pokud se kolemjdoucí člověk podívá na muslimku, měl by vidět jen mnozstvi vlajících látek, což není problém. Žena nemá přitahovat pozornost sama sebou a pokud lidé uvidí zahalení (její přenosný domov), tak to není problém. Neexistuje důvod, proč by žena měla odložit závoje jen proto, že se na ni lidé dívají víc.

Jiný případ by samozřejmě byl, pokud by ji za její zahalení někdo napadl, zbil, nebo jí jinak ubližoval.

Proto je každopádně vhodné, aby manžel svoji muslimskou ženu doprovázel na veřejnosti jak je to jen možné, ne proto, aby ji omezoval, nebo hlídal, ale aby jí byl oporou, pomocníkem, společníkem a ochráncem. Mnohem více odrzlých pubescentů si troufne na ženu bez mužského doprovodu.

A přitom všem je třeba obrovská míra trpělivosti a spoléhání se na ALLÁHa, protože ALLÁH pomáhá tomu, kdo chce následovat Jeho zákony, ikdyž to není snadné. A v České republice to reálně snadné není.

Zahalování je jeden z koránských zákonů a navrácení k zahalování je jistě náročný počin. Nebyli jsme však stvořeni, abychom si na zemi snadno užívali. Zkoušky patří k podstatě tohoto života. Vždyť Ráj není zadarmo.

Zahalování je zákonem v Koránu platným pro všechny Muslimky bez rozdílu a pokud Muslimka svůj hidžáb nenosí, nebo ho odloží, a ví, že je to špatné a přeje si se zase zahalit, ale momentálně nemá sílu, nebo má strach, pak je to pro ni hřích. Ale nepřestává být Muslimkou.
ALLÁH Vševědoucí je Milosrdný a Slitovný a ví nejlépe, jak moc je to pro některou ženu těžké, zvlášť v ateistické zemi. Proto je velmi vhodné pokud může žena žít v zemi islámské, kde jsou vhodné podmínky pro ni i pro výchovu jejích dětí. Neboť i děti Muslimů si v ateistické zemi užívají negativních reakcí, napadání spolužáky, posmívání, že jsou jiné a mají své zásady a hodnotový systém. Nebo jen proto, že je jejich maminka zahalená a tatínek se chodí modlit do mešity. Česká společnost není přiliš tolerantní a multikulturní, dlouhodobá izolace našeho státu způsobila u lidí odpor a nedůvěru k lidem jakkoliv jiným, než je většina populace - černochům, Muslimům, postiženým fyzicky nebo duševně, Budhistům, atd. atd. prostě odmítavý postoj k lidem jakkoliv jiným.

Pokud Muslimka z nějakého důvodu nenosí šátek, je tedy její povinností alespoň udělat maximum pro své zahalení. Krátké rukávy, výstřihy, elasťáky, šortky, minisukně, šaty s odhalenými zády...to vše do šatníku Muslimky nepatří.
A šátek lze alespoň PROZATÍM nahradit nenápadnější pokrývkou hlavy jako je např.dámský kloboucek.
Ale to by mělo být jen prozatímní řešení a platným zůstává, že správné zahalení je pro Muslimku povinnost.

Pokud však zahalení odmítá s tím, že je to nemoderní, otravné, není to dost sexy, je to potupa pro ženu a je to na nic- tzn. ze odmita, popira, ze je to povinnost ulozena ALLAHEM- pak odmítá Boží zákon a to ji STAVI mimo Islám!!!!!!

KORÁNSKÉ VERŠE O ZAHALOVÁNÍ

_______________________________________________________________________
Kapitola č.33 Spojenci, číslo verše 59

"Proroku, řekni manželkám svým, dcerám svým i věřícím ženám, aby přitahovaly k sobě své závoje! A toto bude nejvhodnější k tomu, aby byly poznány a nebyly uráženy. A ALLÁH je odpouštějící, slitovný."
_______________________________________________________________________

_______________________________________________________________________
Kapitola č. 24 Světlo, číslo verše 31
A řekni věřícím ženám, aby cudně klopily zrak a střežily svá pohlaví a nedávaly na odiv své ozdoby kromě těch, jež jsou viditelné. A nechť spustí závoje své na ňadra svá. A nechť ukazují své ozdoby jedině svým manželům nebo otcům nebo tchánům nebo bratřím nebo synům svých bratří či sester anebo jejich ženám anebo těm, jimž vládne jejich pravice, nebo služebníkům, kteří nemají chtíče, anebo chlapcům, kteří nemají pojem o nahotě žen. A nechť nedupou nohama, aby lidé nepostřehli ozdoby, které skrývají. A konejte všichni pokání před ALLÁHEM, ó věřící, snad budete blažení!"

pozn. ..těm, kterým vládne vaše pravice... - otrokyně
..služebníkům, ktéří nemají chtíče...- eunuchové
_______________________________________________________________________

HADÍSY O ZAHALOVÁNÍ

Toto téma je poměrně obsáhlé, prosím o strpení, brzy zde přibudou informace.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one