Základní informace pro všechny, na základě Koránu a Sunny cast 1, v případě zájmu o část 2 přejděte na islam.nolimit.cz. Stránky prezentují učeni Islámu vychazejici z Koránu a Sunny ne názory nebo doměnky lidí nebo určitých skupin. Obsah stránek je chráněn autorskými právy - bez souhlasu neni možno veřejně šířit, dělat prednášky, použít ke kompilování knih, nahrávani, přenosu médií bez dovoleni majitelů autorských práv. Copyright © 2018, gafignonislamicknowledge

 

PROČ ŽIJEME ???

PROČ ŽIJEME????

Ve jménu ALLÁHA, Milostivého, Slitovného.

Proč žijeme? Co je úkolem mé existence tady? Jaký má náš život smysl? Snad není člověka, který by si tuhle otázku nepoložil aspoň jedenkrát za život. A podle svého přesvědčení si na ni může odpovědět. Materialistický ateista vidí příčinu své existence v náhodě, a tudíž jeho život nemá žadný vyšší ani základní smysl. Je produktem, výsledkem náhodných procesů vedoucich k jeho existenci.
Věřící člověk, který věří v existenci Stvořitele, ví, že příčinou jeho existence není náhoda, ale Stvořitel.
My muslimové víme, že nás stvořil ALLÁH,BŮH - Stvořitel. A jako Stvořitel tvoří co, kdy a jak chce. Stvořitel tvoři, protože je to Stvořitel - a není možno se ptát "proč"- protože podstatou Stvořitele je schopnost tvořit. ALLÁH se rozhodl stvořit Vesmír a lidské bytosti, a vše vypadá a je to tak jak si to přál ALLÁH a vše je pod Jeho absolutní kontrolou. To ale neznamená, že ALLÁH by potřeboval své stvoření. ALLÁH nic nepotřebuje, je nezávislý na jakýchkoliv potřebách. Naopak Jeho stvoření potřebuji svého Stvořitele(ALLÁH), protože na něm vše závisí.

Pokud se zamyslíme nad stvořením v komplexu, vyvstávají nám 3 základní otázky:
1) Proč ALLÁH stvoř
il člověka?
2) Proč nás ALLÁH umístil do tohoto světa na planetu Zemi?
3) Proč ALLÁH stvořil okolní svět (Vesmir) a jeho veškerý obsah( ať na zemi či ve Vesmiru)?
...............................................pokračování na islam.nolimit.cz

 
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one